Az iskola bezárása negatívan hatott a hagyományőrzésre, tizenhét évig szünetel a Pünkösdi királyné-járás. Anyagokat vásároltunk, varrni tudó asszonyokkal összefogva öten varrtunk 40 piros pöttyös szoknyát és kötényeket. Terítőket vásároltunk, a kislányoknak megtanítottuk az éneket. Ezzel és az ünnepi öltözettel lehetővé tettük 2010-től a hagyomány folytatását minden pünkösd hétfő délutánján.
Pünkösdi királyné-járás
Népi kismesterségek foglalkozás sorozat
(hímes tojás írókázás és festés, mézeskalács készítés és díszítés, csuhéfonás, szalmafonás, vesszőfonás)
Fontosnak tartjuk a népi kismesterségek tudásanyagának átadását az újabb generációk számára, ezért rendezvényeinken más-más témával foglalkozunk.
Néptánc, népzenei hagyományok támogatása
Határon túli moldvai csángó fiatalok fellépéseit szerveztük 2012-ben és 2014-ben Vas vármegyében. Civil kezdeményezéshez kapcsolódva Nyisztor Ilona „Magyar Örökség” és „Európai Polgár” díjas népdalénekes pusztinai csoportjainak kétszer egy hetes séi tartózkodásához, az utazási és étkezési költségeket pályázatok útján és adományokkal teremtettük meg, a szállást helyi lakosok vállalták. Továbbá támogatást utaltunk a Pusztinai Magyar Háznak hagyományőrzés céljára.